Tajemnice światła

5 marca w poniedziałek odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia Fizyki dla Smyka pt.: „Tajemnice Światła”. W czasie jednego spotkania dzieci poznały między innymi co to jest światło i jakiego jest koloru. Każde dziecko wyczarowało tęczę i poznało magiczne efekty pracy z laserem. Przedszkolaki zobaczyły urządzenia, które światłem sterują. Ponadto odkryły tajemnice stroboskopu i dowiedziały się jak zatrzymać obraz będący w ruchu. Odkryły również sekret rozróżniania dobrych okularów przeciwsłonecznych od tych bez filtra UV.

Zajęcia były bardzo atrakcyjne i ciekawe, gdyż każde z dzieci brało w nich aktywny udział- przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą. Dzięki temu dzieci świetnie się bawiły odkrywając niesamowite zjawiska, które długo pozostaną w ich pamięci.

img 0127img 0142img 0146img 0170