Powitanie wiosny w Przedszkolu

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Przyjście nowej pory roku - wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały   wiosenne kwiaty – żonkile, hiacynty. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i zielone baloniki. Po śniadaniu wszystkie   przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, żeby wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenka-mi i głośnymi okrzykami, żegnając zimową Pannę Marzannę. W ten sposób dzieci   wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku, która zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Oby rozgościła się u nas na dobre!

img 4701img 4713img 4733img 4735