Śniadanie Wielkanocne w Przedszkolu

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa. Przedszkolaki przygotowały się do tego wielkiego święta , aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników.

Dnia 29.marca 2018 r. w naszym przedszkolu zorganizowano śniadanko wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, żurku z kiełbasą, babki wielkanocnej,   stroików z bazi i bukszpanu –symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów jako symbolach świątecznych ,dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania wszyscy złożyli sobie ciepłe życzenia. Ten dzień miał wyjątkowy charakter jeszcze z tego względu, że dzieci biorące udział w konkursie plastycznym na zakładkę do książki, otrzymały nagrody, które wręczyła pani dyrektor.

Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.

img 4747img 4750img 4754img 4752