Zakładamy zielony kącik

Przedszkolaki z grupy starszej już tęsknią za wiosną. Dlatego postanowiły założyć w sali „Zielony kącik przyrody”. Dzieci z pomocą swojej wychowawczyni przygotowały wszystko to, co potrzebne jest do sadzenia, a więc: doniczki, narzędzia ogrodnicze, konewkę z wodą, kolorowe doniczki i przede wszystkim ziemię. Każdy mógł włożyć trochę swojej pracy poprzez napełnianie doniczek ziemią i sadzeniu zdrowych warzyw tj: cebuli, fasoli, szczypiorku, czosnku i marchewki. Na koniec posialiśmy rzeżuchę i wszystko podlaliśmy obficie wodą i umieściliśmy w kąciku przyrody. Teraz nie pozostało nam nic innego  - jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty, by ze smakiem zajadać się pysznymi nowalijkami.

dsc 1147dsc 1153dsc 1165dsc 1148