Wycieczka do restauracji

W związku z realizacją w naszym przedszkolu  rocznego planu "Przedszkolny savoir- vivre "  w dniu 25.06. starszaki wybrały się na wycieczkę do restauracji „Pawilon” w Brzesku. Przedszkolaki powitała szefowa kuchni, a pani kelnerka zaprosiła dzieci do obejrzenia prezentacji nakrywania do stołu i zasad dobrych manier. Nauczyliśmy się jak prawidłowo postępować przy składaniu zamówienia oraz kulturalnie spożywać posiłek. Na koniec kuchnia przygotowała dla nas pyszne naleśniki. Przedszkolaki mogły poćwiczyć w praktyce posługiwanie się nożem i widelcem, a także ułożenie sztućców po skończonym posiłku. Wszytkie dzieci pamiętały również o słówach  " proszę" , "dziękuję" stosownie do sytuacji. Następnie dzieci udały się do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 9 w Brzesku, gdzie serdecznie nas przywitano. Przedszkolaki miały okazję zintegrować się z nowymi kolegami przy wspólnej zabawie na sali i w ogrodzie.

dsci0112dsci0115dsci0125dsci0129dsci0132

Zagadkowy DKK z tajemniczym gościem

Nasze przedszkolaki już poraz ostatni w tym roku szkolnym udały się do Biblioteki w Porębie Spytkowskiej na Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem oprócz pani Bożenki przywitał nas sołtys Jan Kurek, który chętnie włączał się do zabawy.

Dziękujemy pani Bożence Wasil za wspaniałe comiesięczne zajęcia, które sprawiały naszym milusińskim wiele radości, chętnie wrócimy do Biblioteki we wrześniu.

dsci0008dsci0010dsci0012dsci0015dsci0017

Nasze przedszkolaki najlepszymi zbieraczami w Gminie

15.06.2015r. w Urzędzie Miasta w Brzesku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  „Zbiórka zużytych baterii oraz surowców wtórnych”.

Nasi milusińscy zdobyli I miejsce w zbiórce surowców wtórnych, a także wyróżnienie za zbórkę baterii. Najlepsi zbieracze odebrali gratulacje , dyplomy i drobne upominki z rąk Pana Burmistrza.

Na rzecz przedszkola otrzymaliśmy piękne książki oraz pojemnik na odpady w kształcie misia J

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Zachęcamy do kontynuowania zbiórki baterii i nakrętek na przyszły rok szkolny.

p1012075p1012076p1012087p1012089p1012092

Pożegnanie starszaków

22 czerwca przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy starszej. Podziękowały wszystkim paniom pracującym w przedszkolu za opiekę oraz wysiłek włożony w ich wychowanie. Następnie maluchy pożegnały swoich starszych kolegów i kolężanki. Przygotowały na tę okazję krótki repertuar słowno- muzyczny.
Po części artystycznej ks. Andrzej wręczył dzieciom dyplomiki za wzorowy udział w lekcjach religii. Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Zaleśna rozdała dyplomy i upominki dla wszystkich dzieci. Życzyła wychowankom pełnych wrażeń wakacji  oraz sześciolatkom samych sukcesów w szkole.

dsci0031dsci0048dsci0062dsci0075dsci0089dsci0090

Wszystkim nam jest bliska ochrona środowiska

Pod hasłem „Wszystkim nam jest bliska ochrona środowiska” w dniu 09. 06.2015r.  odbył się przegląd wierszy i piosenek w Publicznym Przedszkolu Nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku.
Dzieci w utworach wyrażały, jak ważny dla człowieka jest fakt, aby otaczające środowisko było czyste i zdrowe. Reprezentantami z naszego przedszkola byli: Eryk z grupy młodszej i Maks z grupy starszej. Gratulujemy!

dsci0173dsci0175dsci0177dsci0178dsci0179