^Back To Top
Get Adobe Flash player

Recycling - Gra

Banner brzesko 400x400

Licznik odwiedzin

538171
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Łącznie
291
563
1333
3586
10907
12761
538171

Prognoza na dziś
456


Twój IP:3.214.224.224

Realizowane programy

akademia-aquafresh

 

 

olbinica

 

 

wole wode1

 

 

pobrane 1

 

 

kkk

 

 

2013-10-24 dkk

Spotkanie z pielęgniarką

W ramach prowadzonego programu pt: „ Mamo, tato wolę wodę”, dnia 19.04.2016r.    gościliśmy w naszym Przedszkolu mamę Karolinki z grupy starszaków, która z racji tego, iż z zawodu jest pielęgniarką i pracuje w Krakowskim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, przygotowała dla nas wspaniałą prelekcję  związaną z omawianą tematyką.

Przedszkolaki podczas spotkania usłyszały wiele cennych informacji o tym, jakie korzyści dla naszego zdrowia niesie ze sobą picie wody, co znaczy zdrowo się odżywiać, oraz co robić aby być sprawnym i silnym. Wspólnie z zaproszonym gościem przy pomocy plakatu „ Piramida żywienia” rozmawiały  na temat spożywania ważnych i cennych  produktów dla naszego zdrowia. Mama Karolinki zaprezentowała nam się również w swoim uniformie, w którym pracuje na co dzień w szpitalu. Dzieciaki były bardzo podekscytowane kiedy mogły zobaczyć jak prawidłowo wykonuje się opatrunek przy użyciu potrzebnych w tym celu rekwizytów. Niektóre same - z pomocą pielęgniarki mogły opatrzyć rękę koleżanki według wskazówek używając niezbędnych plastrów opatrunkowych, wody utlenionej i jednorazowych rękawiczek. Dziewczynkom bardzo spodobało się bycie pielęgniarką. Kto wie – może kiedyś zdecydują się na taki zawód.  Nie zabrakło także ciekawych konkursów z nagrodami,

„ puszczania” w kubeczkach z wodą bąbelków za pomocą rurki do picia, a na samym końcu wszyscy mogli delektować się jej smakiem. Przedszkolaki otrzymały na pamiątkę wspaniałe książki do biblioteczki przedszkolnej, naklejki promujące zdrowie oraz rekwizyty lekarskie do wykorzystania w zabawie. Dzieci podziękowały mamie Karolinki piosenką jak również wręczyły własnoręcznie upieczone przez panią kucharkę zdrowe ciasteczka z ziarenkami. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty, a to co usłyszeliśmy zostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

dsci0625dsci0648dsci0667dsci0681dsci0682

Copyright © 2013. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.