^Back To Top
  
  
  

Recycling - Gra

Banner brzesko 400x400

Realizowane programy

akademia-aquafresh

 

 

olbinica

 

 

wole wode1

 

 

pobrane 1

 

 

kkk

 

 

2013-10-24 dkk

DZIEŃ DZIECKA NA ZAMKU W DĘBNIE

Pierwszego czerwca dzieci uczęszczające do naszego przedszkola obchodziły swoje święto na Zamku w Dębnie. 
Czekało tam wiele atrakcji, które dzieci przyjęły z wielką radością.
  Zwiedzaliśmy piękne komnaty, dworską kuchnię, zbrojownię i inne tajemnicze zakamarki zamku. Uczestniczyliśmy w zawodach rycerskich przygotowanych przez Drużynę Rycerską Jakuba Odrowąża, oglądaliśmy teatrzyk przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dębnie, uczestniczyliśmy w tworzeniu bajki pt. „Kraina uśmiechu” . Śledziliśmy rytuał pasowania na rycerza  oraz poznaliśmy rycerskie zasady, które w wielu puntach pokryły się z naszymi umowami Kodeksu grupowego.

Spotkaliśmy się również z Białą Damą i wysłuchaliśmy legendy z nią związanej a na zakończenie dzieci brały udział w konkursie plastycznym na temat „Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie”, kilkoro dzieci z naszego przedszkola otrzymało wyróżnienia i nagrody za wykonane rysunki.

Dzień Dziecka w zamku w Dębnie to impreza o formule pikniku i walorach edukacyjno – poznawczych. Przedszkolaki obserwowały dawne zabawy dworskie, same także wcielały się w dzieci sprzed wielu lat, nakładając stroje małych dworzan i mieszkańców Zamku.
Zaś po powrocie do przedszkola budowały wspaniałe zamki, a opowieściom o wrażeniach z wycieczki nie było końca.

dscn3341dscn3362dscn3379dscn3452dscn3461dscn3473dscn3506dscn3546dscn3555

Copyright © 2020. Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej Rights Reserved.